«Вихідний код» (Source Code, 2011)

---
Додав: admin
9-08-2013, 12:17


НЕ ПОКАЗУЄ ФІЛЬМ? ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ ТА ДИВІТЬСЯ «Вихідний код» (Source Code, 2011) БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ!
 «Вихідний код» (Source Code, 2011)
Солдат по імені Коултер містичним чином виявляється в тілі невідомого чоловіка, загиблого в залізничній катастрофі. Коултер змушений переживати чужу смерть знову і знову до тих пір, поки не зрозуміє, хто - призвідник катастрофи.

Долго терпів збочення відеопіратів і нарешті, дочекався «Вихідний код» , який повністю виправдав очікування. Знаючи, що в режисерському кріслі сидить Дункан Джонс , який зняв чудову «Місяць» , здивувала своїм мінімалізмом, залишалося чекати і від цієї роботи скромних рамок втілення. Режисер знову не став брати масштабом, а просто обмежив свій сюжет певними рамками оповіді, взявши за основне місце дії приміський поїзд і якусь лабораторію. Але навіть з таким мізерним розмахом, йому вдалося створити дуже напружений, цікавий і насичений науково-фантастичний фільм. Вийшов він таким, якими виглядали фантастичні розповіді сімдесятих-вісімдесятих років, де основна увага була приділена саме ідеї та сюжету, було важливо, як герой потрапив у певну ситуацію. Розглядалася вона в, так би мовити, окремому випадку, що дозволяло побачити безліч маленьких нюансів історії, і разом з тим, поступово перейти від приватного до загального. Так і в «вихідному коді» навколо головного героя крутяться кілька думок та ідей, які добре відомі кожній людині, але забуті.

По початку, мене насторожило звістка про тому, що головний герой буде переживати одну і ту ж ситуацію кілька разів. Я ненавиджу «День бабака» , але збалансувавши свою психіку тим, що це все-таки Sci-Fi, трохи заспокоївся. У результаті фільм за елементами основної конструкції сюжету схожий на скоттовского «Дежа вю» , а глибиною дістає всіма улюблене нолановское «Початок» , причому сюжет хвацько закрутив стрибки у ; часу, паралельні реальності і ймовірні можливості людської свідомості так, що вийшла деяка парадоксальна головоломка. Такі фішки іноді сняться, коли багато переробиш, коли одну лише ідею дивного сну можна розвинути на повноцінний фільм. У даному випадку головному герою, пілотові військового вертольота Колтер Стівенсу, доведеться спочатку зрозуміти, чому він знаходиться в невідомому йому поїзді під особистістю зовсім іншої людини, а потім, за вказівками операторів і зовсім знайти бомбу і самого терориста, що загрожує підірвати ще пару потужних бомб в центрі міста. Найцікавіше, що приміський поїзд вже підірваний і всі пасажири мертві, а рр. раз за разом переноситься на вісім хвилин до сработки механізму бомби. При цьому йому поступово вдається дізнатися, де він взагалі знаходиться і як він сюди потрапив, раз за разом проходячи ці страшні вісім хвилин, раз за разом дізнаючись про пасажирів і про себе багато цікавого, раз за разом заходячи в глухий кут або знаходячи нову лазівку в ситуації.

Зовсім не оригінальний сюжет вдалося поставити дуже оригінально і свіжо. Картина не затягнута, навіть коротке, вона миттєво кидає в вир подій, логіка яких, тимчасові рамки і пересування героїв розуміються з часом і той фантастичний клубок легко розплутується, окремо відкладається науково з'ясовне і абсолютно фантастичне. До бадьорого трилеру вдало прикріплена життєва драма головного героя, його стосунки з батьком і останнім бойовим вильотом. Непогано виглядала і лінія з коханою Крістіною, через яку рр. довелося переглянути останні хвилини життя і зробити останній крок, виглядав який трохи приторно, але красиво і повчально. Підбір акторів картині гарний. Джейк Джилленхол в головній ролі виглядає просто відмінно і грає чудово. Тут відразу видно, в яких фільмах режисер знайшов спільну мову з акторами, тут Джилленхол був у міру емоційний, зол і драматичний, після «Морпіхів» і «Післязавтра» це одна з чітких його ролей. Мішель Монахен змогла створити образ людини, якого зовсім не знаєш, але хочеш дізнатися, бо вона мила і щира. Віра Фарміга , яка найбільше запам'яталася мені в «сирітки» , тут тільки на другому плані, але її роль дуже важлива в сюжеті. Режисер дав їй розігратися ближче до кінця фільму і ніякої фальші, зрозуміло, не було. Насчет самого режисера Дункана Джонса хочеться сказати, що він безумовно обнадіює, і якщо його творчість буде розвиватися в тому ж руслі, то я обов'язково занесу його в якийсь гарний список.

«Вихідний код» порадував, давши поживу для розуму, сколихнувши ту хорошу фантастику, якій зачитувалися і задивлялися раніше, та й зараз є деякі речі, гідні уваги. «Source Code» якраз з тих фільмів, які варто подивитися, особливо якщо ви любите фантастику, акуратно загорнуту в цікавий сюжет і підносить кілька гарних думок про життя і смерть, про цінність часу і людей, про те, що все буде добре ... напевно.

8 з 10

Популярні пошукові запити:
Дивитись «Вихідний код» (Source Code, 2011) онлайн
«Вихідний код» (Source Code, 2011) онлайн безкоштовно
«Вихідний код» (Source Code, 2011) дивитись без реєстрації
Переглядів: 402Коментарів: 0
Шановний гість! Ви зайшли як незареєстрований відвідувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або увійти на сайт під своїм ім'ям.